Egzersiz sonrası ne içmeliyim?

Selamlar herkese, bugün pazar, genelde sevilmez çünkü tüm hafta sonu kalabalıklığı, dağınıklığı, ev işleri, pazartesiye hazırlık ve iş başı….Olsun, ben seviyorum :) İş dediğiniz her zaman var, temizle temizle yine aynı :) Mantramız bu olsun: Güneşi gördüğünde KAÇIRMA!!! :) Ben de öyle yaptım ve bu sefer maçka parkında egzersizimi yaptım. Saat 19.00 gibi bitirdim, hava hafif kararmış, ortalık gayet sakin idi ve bu sebeplerle harika saatler geçirdim :)
Peki sonrası ne yapmalıyım ki yorgun kaslarım tekrar enerji dolsun, egzersiz kuvvetim artsın, sağlığım artsın? Özetle egzersiz sonrası ilk 2 saat çok önemlidir, harcanan kas enerji deponuzu yerine koymak gerekir.  Su tüketiminize dikkat edin, ama sadece su tüketmek yeterli değil. Biraz karbonhidrat biraz da protein almanızda fayda var.

Ben, size tarifini vereceğim harika bir meyve suyu karışımı hazırladım ve bu karışımı içerek ihtiyacım olan karbonhidratı ve sıvıyı karşıladım. Akşam yemeği saatim yakın olduğu için proteinli bir şey tüketmeme gerek yoktu.

İşte size egzersiz sonrası içmeniz için harika bir tarif:

1 küçük boy Elma ve 1 küçük boy Havuç, katı meyve sıkıcağında suları elde edilir, sonra 1/2 Nar ın suyu da sıkılıp, üçü karıştırılır. Bu karışıma taze Zençefil rendesi eklenip afiyetle içilir….

Bu karışım ile kas gücünüzü yerine koyup, vücud direncinizi arttıracaksınız. Üstelik içeriğindeki antioksidanlar ile egzersiz sonrası oluşan serbest radikalleri de ortadan kaldırmış olacaksınız, ça çaaaa, sihir gibi lezzetli birşey:) Unutmayın ki A vitamini ve C vitamininden zengin bir karışım almakla yaşlanmaya karşıda savaş açmış oluyorsunuz: Egzersiz ve antioksidanlar, yaşlanmanın baş düşmanları (Antiaging) :)

Not: Serbest radikaller kötü çok kötü, ama şimdi onlardan bahsetmeyeceğim, bu akşamki konu gayet olumlu ve lezzetli :)

Yorum yaz

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
İletişim

info@yoncasevim.com
0553 739 6764

19 mayıs Mah. Halaskargazi Cad.Doğançay Apt No :216 Kat 5 Daire 5, 34360 Şişli/İstanbul