Canımız Semt Pazarları: Sebze Meyve Cenneti :)

Selamlar,

Yonca Sevim

Sağlıklı beslenmenin yolu sağlıklı alışverişten geçer. Bizler çok şanslıyız, Ülkemizde dört mevsimi yaşıyor ve böylece çok çeşitli sebze ve meyvelere sahip olabiliyoruz. Üstelik artık kişilerin giderek bilinçlenmesi ve  girişimci tarımsal faaliyetler sayesinde daha taze ve güzenli veya  yeni sebze ve meyveler her geçen gün pazarlarımıza giriyor. Ne mutlu bize :)

Evet biliyorum, kiminiz çok yoğunsunuz ve bazı büyük marketler haftanın her günü ve saati size taze sebze ve meyve imkanı sunuyor. Ama, çok değil, haftada sadece 1 saatinizi ayırarak PAZARA ÇIKIN… İnanılmaz bir tecrübe, herşey o kadar canlı o kadar taze ve o kadar çok ki herşeyden alacaksınız ama herşeyden :) Üstelik aile bütçenizi korumanın da en iyi yolu.

Yalnız bu harikalar karşısında kendimizden geçmemek ve ihtiyacımız olandan fazlasını almamak çok çok önemli. Fazla miktarda alışverişin sonunda ya çok fazla besin tüketecek ve sonrasında mutsuz olacaksınız ya da tüketimine fırsat kalmadan o güzelim sebze ve meyveler çürüyecek ve atılacak, çok yazık olacak. Dünya da bu kadar aç insan olduğunu düşündükçe insan üzülüyor.

Pazarın son bir güzelliği daha: zamanla pazarda satıcı amcalar, teyzeler tanıyacak, onlarla sohbet edecek ve size sebzenin en güzelini meyvenin en tazesini verdiğini göreceksiniz.

Unutmayın:  Pazarı şöyle bir ziyaret edin ve beni anlayacaksınız :)

Son bir rica: Lüften mümkün olduğunca plastik poşetten kaçınalım, çevremize duyarlı olalım. Çocuklarımız, torunlarımız, gelecek nesiller ve Dünya için…

 

Yonca SevimYonca Sevim

 

Yorum yaz

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
İletişim

info@yoncasevim.com
0553 739 6764

19 mayıs Mah. Halaskargazi Cad.Doğançay Apt No :216 Kat 5 Daire 5, 34360 Şişli/İstanbul