1 Ocak günü nasıl beslenmeli, neler yapmalıyım?

Yeni yılın ilk gününe arınmış, tazelenmiş ve sağlıklı bir giriş yapmak için bazı özel gıdalardan faydalanmak mümkün. Doğru beslenme, antioksidan besinler ve yeterli fiziksel aktivite ile bağışıklık sisteminizi ve savunma mekanizmalarınızı güçlendirerek yeni yıla sağlıklı bir başlangıç yapmanın tam zamanı…

 

Yılın ilk gününde genellikle geç uyanılmaktadır. Bu nedenle metabolizmayı uyandırıp kaybettiklerini geri vermek önemlidir. Bunun için kişi sabah kalktığında “uyanış çayı” ile beden hızını artırıp, geçen tüm bir yıldan kalan toksinlerden arınmaya başlayabilir.

Uyanış çayı hazırlaması kolay bir tariftir, buna rağmen etkisi büyüktür.

yonca uyanış çayı

 

Zencefil ve zerdeçal sayesinde cildinize kaybettiği ışıltıyı geri verin

 

Uyanış Çayı

Isırgan otu, taze nane, kök zencefil, kök Zerdeçal, tane karabiber, biberiye ve ginseng

Bir demliğe koyulup üzerine kaynamış su ilave edilir. Ağzı kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra içime hazır hale gelir.

Çayın yanında içine limon damlatılan 1 tatlı kaşığı pekmez tüketilmelidir.

Kişi en geç saat 9.30’da uyanmış ve çayımızdan bir fincan içmiş olursa güne daha güzel başlayabilir. Ancak  safra taşı olanların bu konuda dikkatli olması gerekir.

 

Açık havada egzersiz yapın

 

Çay içildikten sonra, açık havada, mümkünse ormanlık, yeşil bir çevrede 45 dakika boyunca, 1 litre su tüketerek yürüyüş yapılmalıdır. Üzerine 15 dakika stretching yapın. Böylece deri yolu ile de vücuttan toksinleri atılmaktadır. Yürüyüş sonunda yapılacak sıcak bir duş sayesinde kişi bedenini güne hazırlamış olacaktır.

 

Öğünlerinizden önce ve sonra su için
Kahvaltı
Güne hafif bir kahvaltı ile devam edilmelidir.

1 adet haşlanmış yumurta,

1 dilim yarım yağlı beyaz peynir veya dil peyniri,

1-2 dilim çavdar ekmeği (25-50 gram),

1 adet elma,

1 adet kırmızı kapya biber ve 10 yaprak roka tüketilebilir.

Sonrasında da 200-300 ml su içilmelidir.

 

Öğle Yemeği

Öğle yemeğinden önce yine su içilmelidir.

1 porsiyon somon ızgara, yanında yeşillikler,

Zeytinyağlı enginar,

1-2 dilim tam tahıllı ekmek yenebilir.

Öğün sonrası tekrar su tüketilmelidir

 

Ruhunuzun da dinlemeye ihtiyacı var

 

Bu arada kişi sevdiği bir koku ve müzik eşliğinde buhar banyosu yaptıktan sonra cildini keseleyerek ihtiyacı olan beden ve ruhsal sakinleşmeyi de sağlamış olur. Üstelik ölü derilerden arınmış bir cilt sayesinde antiagging için gerekli bir adım da atılmış olunur.

 

Yeşillerin yenileyici etkisinden faydalanın

 

İkindi arasında

1 bardak kefir, 2 adet ceviz içi, 1 dilim ananas

Sonrasında yine 200-300 ml su alınmalıdır.

 

Akşam yemeği

1 çay bardağı haşlanmış karabuğday,

1 çay bardağı lor peyniri, roka, nane, maydanoz gibi yeşillikler,

taze mor reyhan,

3 sap haşlanmış kuşkonmaz,

çeşitli baharatlar ve sirke ile hazırlanmış salata,

1 bardak yoğurt şeklinde olabilir.

 

Gece ara öğünü olarak da eğer geç yatılacaksa 1 bardak greyfurt ve nar suyu karışımı içilebilir.

 

Kaliteli bir uyku önemli

 

Düzenli ve zamanında uyku sayesinde vücutta yapıcı hormonların salgılandığı gecenin gelecek güne katacağı genç ve parlak bir cilt ve zihin ile yılın geri kalan kısmına keyifle başlanabilir.

Yorum yaz

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
İletişim

info@yoncasevim.com
0553 739 6764

19 mayıs Mah. Halaskargazi Cad.Doğançay Apt No :216 Kat 5 Daire 5, 34360 Şişli/İstanbul